Mikrocement jest materiałem, który w ostatnich latach podbił serca miłośników eleganckich i nowoczesnych rozwiązań wykończeniowych. Za sprawą swojego niepowtarzalnego wyglądu oraz wyjątkowej faktury przyciąga on uwagę coraz większej liczby osób – zainteresowani jednak często zadają sobie podstawowe pytanie, a mianowicie: ile kosztuje mikrocement na schody, posadzkę i ścianę, a także, na jakie koszty robocizny należy się nastawić.

Jeżeli szukasz wykonawcy mikrobetonu i zastanawiasz się, ile kosztuje taka usługa, dobrze trafiłeś – w dalszej części wpisu postaramy się odpowiedzieć na to, jaka jest cena mikrocementu, omawiając przy tym najważniejsze kwestie z nią związane. Zapraszamy do lektury – Twoja Ściana.

Mikrocement – cena uzależniona od kilku czynników

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka jest cena mikrocementu za metr kwadratowy tego materiału, a także jaki jest koszt robocizny. Dlaczego? Warto być świadomym, że zarówno nasza firma, jak i większość wykonawców na rynku nie ma jasno ustalonego cennika.

To, ile należy zapłacić, zależy tak naprawdę od wielkości zamówienia, rodzaju powierzchni, na której aplikowany będzie mikrobeton (schody, posadzka, ściana), jakości mikrocementu, czasu realizacji zamówienia czy też formy dostawy.

Sama robocizna za nałożenie 1 metra kwadratowego mikrobetonu zaczynać się może od 100 do nawet kilkuset złotych – wszystko to jednak uzależnione jest od wspomnianego cennika, który ustalany jest indywidualnie przez firmy, a także pod konkretny rodzaj zamówienia.

Od czego zależy cena mikrocementu na schody i posadzkę?

Jak wspomnieliśmy wyżej – koszt mikrocementu zależny jest m.in. w dużym stopniu od rodzaju powierzchni. W tym miejscu należy nieco zagłębić się w ten temat i odpowiedzieć sobie na pytanie, co konkretnie wpływa na cenę za m² mikrobetonu.

Cena mikrocementu na schody

Schody z mikrocementu najczęściej są wyceniane od stopnia bądź od całości.
Cena zależy od ich rodzaju, np. czy są to schody zabiegowe bądź dywanowe.

Ważnym czynnikiem wpływającym na cenę jest również stan schodów oraz wysokość stopni.

Jeśli schody są przygotowane pod drewno, cena będzie wyższa ze względu na większy nakład pracy oraz materiału potrzebny do zniwelowania tych różnic.

Orientacyjnie możemy powiedzieć, że cena za metr kwadratowy mikrocementu aplikowanego na schody waha się od 300 do 500 zł. Co ważne jednak – jest to jedynie przybliżona i przykładowa cena, którą nie należy się sugerować.

Jak wygląda cena posadzki mikrocementowej?

Jeśli chodzi z kolei o posadzkę z mikrocementu cena za m² materiału zależna jest od trzech czynników, o których poniżej.

  • Ilość metrów kwadratowych – obowiązuje zasada: im mniej m² mikrocementu, tym cena jest wyższa. Posadzkę 100 m² oraz 30 m² profesjonalne firmy wykonują się w podobnym czasie. W Polsce w zależności od marki materiału, na jakim pracuje wykonawca, waha się między 300 a 400 zł netto.
  • Stan posadzki – w przypadku posadzki wymagającej napraw np. po wyburzeniu ściany czy też po przeróbkach, wod-kan wymagają odpowiedniego przygotowania za pomocą żywicy z matami z włókna szklanego. Co więcej, jeśli posadzka z mikrocementu sąsiaduje z inną okładziną tradycyjną, trzeba wykonać wylewkę samopoziomującą w celu niwelacji różnicy wysokości.
  • Rodzaj podłogi mikrobetonowej – posadzki anhydrytowe wymagają odpowiedniego przygotowania, szlifowania mleczka gipsowego oraz gruntowania żywica epoxydową. Zabieg jest czasochłonny oraz kosztowny ze względu na konieczność używania żywicy.

Cena za m² mikrocementu – podsumowanie

Mikrocement jest świetnym wyborem dla osób szukających eleganckiego i trwałego materiału wykończeniowego. Sama cena mikrobetonu (za metr kwadratowy oraz całej usługi z nim związanej) jest zależna od wielu czynników, dlatego też ciężko jest jednoznacznie określić, na jaki wydatek trzeba być przygotowanym. Chcąc poznać konkretne liczby, należy skontaktować się z wybraną firmą, która na podstawie odpowiednich wytycznych i informacji będzie w stanie stwierdzić, ile wyniesie usługa aplikacji mikrocementu.

Chcesz poznać cenę Twojej przyszłej posadzki z mikrocementu? A może planujesz mieć w domu wyjątkowe schody i ściany mikrocementowe, ale nie wiesz, z jakimi kosztami to się wiąże? W takim razie nie czekaj – skontaktuj się z naszą firmą! Chętnie odpowiemy na postawione pytania i podejmiemy się realizacji Twojego projektu. Zapraszamy – Twoja Ściana.