Mikrocementowe schody od kilku lat cieszą się stale rosnącą popularnością, co nie powinno szczególnie dziwić ze względu na to, że cechują się nowoczesnym i eleganckim wyglądem, trwałością, a także łatwością w utrzymaniu w czystości. Z racji na powyższe coraz większa liczba klientów zamawia usługę nałożenia mikrocementu na schodach (i nie tylko), chcąc nadać im unikalnego charakteru, który podkreśli walory wnętrza. Sama aplikacja wymaga jednak uprzedniego przygotowania powierzchni. Jak się do tego zabrać? O tym przeczytasz w dzisiejszym wpisie, w którym pokazujemy, w jaki sposób wygląda przyszykowanie schodów pod mikrocement w naszej firmie.
Twoja Ściana – parę słów o firmie
Na samym wstępie parę słów o naszej firmie. Choć nazwa może sugerować coś innego, warto, aby każdy, kto odwiedza stronę twojasciana.com.pl, miał świadomość, że zajmujemy się nie tylko wykonywaniem ścian z mikrocementu, ale również posadzek. Naszą uwagę jednak skupiamy głównie na mikrocementowych schodach.
Nie ma drugiej w skali kraju firmy o takiej specjalizacji oraz z tak olbrzymim doświadczeniem w wykonywaniu schodów w mikrocemencie. Pierwsze nasze realizacje robiliśmy jeszcze przed rokiem 2017, czyli w czasach gdy materiał ten był absolutną niszą.
Pracowaliśmy na materiałach prosto z Francji, słynny francuski Beton Cire oraz na naszych rodzimych – Bautech, Itbud, a także Festfloor – którego dziś jesteśmy wykonawcami, dystrybutorami oraz szkoleniowcami.
Przygotowanie powierzchni schodów pod mikrocement – kluczowy aspekt
Kluczowe w aplikacji mikrocementu jest przygotowanie podłoża, w szczególności na schodach. Dlaczego jest to takie ważne? Warto mieć świadomość, że bez tego warstwa mikrocementowa może ulec odkształceniu lub pęknięciu. Co więcej, jeżeli powierzchnia jest zabrudzona, aplikacja mikrobetonu będzie mocno utrudniona i może finalnie nie zapewnić pożądanej estetyki. Podsumowując – przygotowanie podłoża pod aplikację mikrocementu jest istotne, ponieważ wpływa na trwałość, estetykę i jakość końcowego efektu.
Wykorzystanie narożników aluminiowych, czyli jak jeszcze do niedawna przygotowywano powierzchnię pod mikrobeton na schodach?
Jeszcze kilka lat temu większość wykonawców wykorzystywała narożniki aluminiowe do reprofilacji stopni, niestety miały one swoje wady. Metoda była ta bardzo czasochłonna, nie była trwała, a w przypadku upadku ciężkiego przedmiotu (potrafił wyskoczyć cały narożnik z mikrocementu) materiał narażony był na zniszczenie. Co najważniejsze jednak – nie pozwalała na możliwość korygowania głębokości oraz wysokości stopni.
Jak wygląda przygotowanie powierzchni schodów mikrocementowych w naszej firmie?
Wyżej opisane rozwiązanie niosło ze sobą wiele wad, dlatego też nasza firma wprowadziła oraz spopularyzowała metodę, która rozwiązuje wszystkie wymienione w poprzednim akapicie problemy.
Od prawie 3 lat do podstopnia przyklejamy płytkę cementowo-włokową, a na podstopnie wylewamy samopoziom. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać:
- pion stopnia,
- poziom stopnia,
- jednakowa głębokość stopnia,
- jednakową wysokość stopnia.
Bardzo często schody są wylane źle bądź są przygotowane pod okładzinę z drewna, wtedy pierwszy stopień na parterze jest niski, a ostatni za wysoki. Takie różnice jesteśmy w stanie zniwelować, tak by każdy stopień był takiej samej wysokości.
Szkolenia z wykonywania schodów mikrocementowych w Twoja Ściana
Jako liderzy w dziedzinie schodów z mikrocementu postanowiliśmy szkolić wykonawców z tej metody. Razem z marką Festfloor mamy przeszkolonych w 2 lata ponad 200 wykonawców z zarówno Polski, jak i zagranicy. Dzięki tym szkoleniom wykonawcy mogą oddać schody swoim klientom poprawione i prawidłowo wykonane.
Zobacz, jak wyglądają nasze szkolenia – https://twojasciana.com.pl/szkolenia/. Zapraszamy!