MIKROCEMENT NA PODŁOGĘ

Mikrocement na podłogę, czyli nowoczesny sposób na gustowne wykończenie posadzki

Szukasz sposobu na aranżację podłogi w nowoczesnym stylu? Jeżeli jesteś fanem surowości i minimalizmu, posadzka z mikrobetonu jest czymś, co z pewnością powinieneś rozważyć. Dlaczego? To proste – mikrocement zachwyca estetyką, nadając wnętrzu wyjątkowego, industrialnego lub loftowego wydźwięku, w którym panuje niezwykła prostota i swobodny klimat. Brzmi interesująco?

Poznaj bliżej nasze usługi, które realizujemy głównie na terenie Poznania (ale nie tylko!) i zleć nam wykonanie podłogi z mikrobetonu, która zachwyci każdego swoimi wyjątkowymi walorami estetycznymi.

Minimalizm przede wszystkim

Mikrocement to symbol prostoty we wnętrzu doskonale współgrający z drewnem, ceramiką bądź szkłem i nie tylko.

Niezwykła
trwałość

Trwałość oraz odporność na codzienną eksploatację sprawia, że materiał będzie zachwycać nienagannym wyglądem na długie lata.

Mikrocement – podłoga, która odmieni Twoje wnętrze

Czasami wystarczy niewiele, by do wnętrza tchnąć całkowicie inny klimat, czego doskonałym przykładem są podłogi z mikrobetonu, które za sprawą swojego surowego charakteru doskonale wpisują się w ramy różnych stylów, w tym skandynawskiego czy loftowego. Zdążyłeś już docenić walory posadzki mikrocementowej? Poznaj więc nasze realizacje i przekonaj się jak wiele mamy Ci do zaoferowania!

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli chodzi o wykonanie posadzki z mikrobetonu, nasza firma podchodzi do wycen indywidualnie

Posadzka z mikrocementu swoimi walorami użytkowymi zbliżona jest do drewnianego parkietu. Dzięki warstwom lakieru, posadzka z mikocementu jest odporna na zarysowania oraz nie chłonie wody czy innych zabrudzeń.

Tak, podobnie, jak w przypadku zarysowań, mikrocement, który nakładamy na podłogę, jest niewrażliwy na pęknięcia. Na dużą trwałość materiału ogromny wpływ ma dodany do niego polimer. Dzieje się tak ponieważ w warstwę bazową mikrocementu, wtapiana jest siatka z włókna szklanego, która wzmacnia podłoże i zapobiega skurczom posadzki.

Nie, z racji na swoje dobre parametry techniczne mikrobeton na podłogę można wykorzystać np. w biurach, hotelach, salonach kosmetycznych czy sklepach.

Tak – woda nie jest w stanie przeniknąć do struktury tworzywa, przez co taka posadzka może być stosowana np. w łazience, również z odpływem linniowym

Podłogi mikrocementowe podobnie jak powierzchnie drewniane wymagają impregnacji, a także odpowiedniej pielęgnacji, by móc służyć i cieszyć swoimi walorami przez długi czas. Z racji na to, że mikrobeton jest trwałym materiałem, można go potraktować np. delikatnymi detergentami, choć najlepiej jest sięgać po środki czyszczące zalecane przez producenta. Dobrymi preparatami są produkty, które wykonane zostały na bazie wosków (mają one właściwości ochronne i nabłyszczające mikrocement).

Nie – mikrocement ma bardzo cienką warstwę, przez co nie jest odpowiedni do wyrównywania ubytków w podłodze.

Tak, jest to jak najbardziej możliwe – przed położeniem mikrobetonu posadzkę należy odpowiednio przygotować. Pozwoli to oszczędzić czas, a także pieniądze związane z kuciem i wylewką nowej posadzki. Mikrocement charakteryzuje się świetną przyczepnością do różnego rodzaju powierzchni, w tym m.in. do kamienia, betonu, płyt kartonowo-gipsowych.

Nie każda podłoga może mieć nałożony mikrocement. Do powierzchni, na których nie zaleca się aplikować materiału, zaliczyć można kruche betonowe posadzki, a także betony o wysokim stopniu zabrudzenia różnymi olejami i smarami. Oprócz nich nieodpowiednie są wilgotne, mokre, zniszczone lub mocno popękane podłogi.